Matisse Dhondt scoorde in de heenmatch de aansluitingstreffer vanop de stip. Hij wordt gefeliciteerd door Victor Van Meenen, die geschorst zal moeten toekijken.  N De Zitter  KSVO

Dit weekend staat de derby tussen SC Dikkelvenne en KSVO op het programma. Beide ploegen doen het goed en strijden om de 4de plaats. Mogelijk wordt dit de laatste derby voor lange tijd tussen beide ploegen, want de club uit de Gaverse deelgemeente besliste eind 2024 om het nationale voetbal vaarwel te zeggen en een doorstart te maken in 4de provinciale. Het nieuws sloeg toch in als een bom, want wellicht niemand van buiten deze mooie club, zag dit aankomen.

KSC Dikkelvenne ook dit seizoen opnieuw op de afspraak

Onze komende tegenstander, KSC Dikkelvenne, is al jaren een vaste waarde in 2de nationale A. Vorig seizoen eindigde de ploeg op een heel knappe 3de plaats. Vooral in de terugronde haalde SC enkele keren verschroeiend uit met als absolute blikvanger de 4-7 zege bij KVV Zelzate. Ook “kampioen” Eendracht Aalst kreeg in eigen huis een veeg uit de pan. Het werd 0-3. Op het veld van KVK Ninove, promovendus via de 2de plaats, werd op het einde van het seizoen ook gewonnen met 1-2.
Dikkelvenne doet het ook dit seizoen weer goed en dat is toch enigszins verrassend te noemen, als je weet dat het spitsenduo Dennis Van Vaerenbergh (19 goals) en Jassim Mazouz (20 goals) de club verlieten! Zij zorgden immers samen voor tweederden van de doelpunten in het afgelopen seizoen. Maar met onder andere Samuel Addo, Yoran De Ketelaere, Boris Kudimbana en de bij ons bekende Arne Vandevelde, haalden ze wel de broodnodige versterkingen. Voor de rest bleef de spelerskern redelijk intact.
De ploeg begon met 8 op 15 en pakte daarna 9 op 9. Door deze mooie reeks stond op speeldag 9 een duel tussen KSVO en SC Dikkelvenne op het menu met als inzet de 3de plaats. Het werd een gelijkspel na een uiterst boeiende match. Beide ploegen bevestigden hierna en mogen het nu opnemen in een derby met deze keer als inzet de 4de plaats. Beide ploegen tankten de voorbije speeldag dan ook voldoende vertrouwen. KSVO zette Oostkamp opzij en Dikkelvenne pakte uit met een indrukwekkende 0-5 zege bij FC Voorde-Appelterre!

Wedstrijden KSC Dikkelvenne
Speeldag 1 Wedstrijd Resultaat
1 SC Dikkelvenne – FC Gullegem 0-0
2 KVK Westhoek - SC Dikkelvenne 1-1
3 Sparta Petegem - SC Dikkelvenne 1-2
4 SC Dikkelvenne – KSV Oostkamp 3-0
5 KVV Zelzate - SC Dikkelvenne 2-1
6 SC Dikkelvenne - Westerlo U23 3-2
7 Olsa Brakel - SC Dikkelvenne 1-2
8 SC Dikkelvenne – KFC Voorde-Appelterre 3-0
9 KSV Oudenaarde - SC Dikkelvenne 2-2
10 SC Dikkelvenne - Zulte Waregem U23 2-4
11 KRC Gent - SC Dikkelvenne 3-3
12 RC Harelbeke - SC Dikkelvenne 4-3
13 SC Dikkelvenne - SK Roeselare 1-0
14 KM Torhout - SC Dikkelvenne 2-1
15 SC Dikkelvenne - FC Lebbeke 2-2
16 SC Dikkelvenne - KVV Zelzate 2-0
17 Zulte Waregem U23 - SC Dikkelvenne 2-0
18 SC Dikkelvenne - Olsa Brakel 1-0
19 KFC Voorde-Appelterre - SC Dikkelvenne 0-5
20 SC Dikkelvenne - KSV Oudenaarde ...-...

Dikkelvenne staat momenteel op een met KSVO gedeelde 4de plaats. Beide ploegen hebben 32 punten uit 19 matchen, maar KSVO won een wedstrijd meer dan onze tegenstander.
Dikkelvenne won 9 keer, verloor 5 maal en speelde 5 keer gelijk.
KSC Dikkelvenne scoorde 37doelpunten en die werden gemaakt door:
8: Deceuninck Cédric
7: De Man Preben
5: Kudimbana Boris
4: Vandevelde Arne
3: Mazouz Nasseredine, Salouani Youness en De Schryver Jelle
2: Addo Samuel: Seurynck Vic

SC Dikkelvenne incasseerde 26 tegendoelpunten. Het kan 7 clean sheets voorleggen.

Niemand had dit zien aankomen…

Het nieuws sloeg begin december 2024 toch in als een bom in de voetbalwereld. KSC Dikkelvenne keert terug naar zijn roots en speelt nog tot het einde van deze competitie in tweede nationale. Daarna zakt het vrijwillig naar 4de provinciale. Het is de bedoeling om in de kelder van het voetbal een elftal te vormen dat naar derde en tweede provinciale klimt, met voorzitter Geert Gevaert als steun op het achterplan. Hij gaf dan ook uitleg bij deze beslissing: “KSC Dikkelvenne is al jaren een vaste waarde in het nationaal voetbal en vormt daar als familieclub uit een klein dorp een uitzondering. De combinatie van een eerste elftal op dat hoge niveau en een ambitieuze jeugdwerking blijkt uiteindelijk niet verder haalbaar voor een kleinschalige, gezellige familieclub. Daarom zal KSC Dikkelvenne het nationaal voetbal verlaten en volgend seizoen ook met het A-elftal uitkomen in 4de provinciale, naast het B-elftal dat nu al op dat niveau speelt. De club keert zo terug naar lokale verankering met minder druk op inkomsten en meer plezier en ontspanning. De nadruk op de ambitieuze jeugdwerking blijft behouden, waar doorstroming naar het eerste elftal gemakkelijker zal worden.
 “De dagelijkse druk bij het reilen en zeilen van een club op dit niveau is onnoemelijk met een héél beperkt aantal mensen. Er is de verantwoordelijkheid en er zijn héél wat administratieve verplichtingen in verband met boekhouding, fiscaliteit, sociale zekerheid en noem maar op. Daarnaast is er druk aan de inkomstenzijde: evenementen brengen minder op en zijn zeer belastend voor de vrijwilligers, meer sponsoring binnenhalen is niet evident in de huidige tijden. De kantineopbrengsten stijgen niet volgens het stijgend ledenaantal en we slagen er niet meer in om de toeschouwersaantallen op te krikken. En dan zijn er nog de constante praktische beslommeringen rond beschikbare terreinen en accommodatie.
KSC Dikkelvenne speelt het seizoen met volle overtuiging uit in 2de Afdeling VV en zal al zijn financiële afspraken stipt naleven want de club is financieel gezond en wil dit zo behouden. De club is ook bijzonder fier op wat de voorbije jaren gerealiseerd is. Dankzij de tomeloze inzet van bestuurders en de nog steeds aanwezige vrijwilligers hebben we dit sportieve succes kunnen realiseren met het behoud van onze eigenheid.
De club is ook fier op de uitbouw van zijn jeugdwerking, met intussen 300 jonge voetballers. Deze ambitieuze jeugdwerking, die blijft inzetten op een gewestelijke, provinciale en interprovinciale opleiding, wordt voortgezet met een positieve mindset.”

Bart Van Renterghem wordt de nieuwe sportief verantwoordelijke voor beide eerste elftallen in 4de provinciale en de U19. Hij zal ook nauw samenwerken met TVJO Jonas Petereyns met het oog op de doorgroeimogelijkheden van de jeugd.
Bart Van Renterghem speelde bij KWIK Eine en Sparta Petegem en was als trainer actief bij Zingem, Nokere-Kruishoutem en Horebeke. Met de komst van Bart Van Renterghem onderstreept KSC Dikkelvenne de ambitie voor de lange termijn in provinciale.

Geen verkoop van stamnummer

Geruchten over eventuele overname van het stamnummer door andere ploegen, werd meteen de kop ingedrukt door Geert Gevaert: “Het stamnummer van KSC Dikkelvenne niet te koop. Een verkoop van het stamnummer zou het driesterrenlabel van onze jeugdwerking in het gedrang brengen en de club heeft er uitdrukkelijk voor gekozen om de jeugdwerking op de drie niveaus (gewestelijk, provinciaal en interprovinciaal) te behouden. Op deze manier kan de club zijn eigenheid en zijn sociaal engagement bewaren en opnieuw de nadruk leggen op plezier en ontspanning.”
We zijn het er roerend over eens dat onze reeks met SC Dikkelvenne een smaakmaker en een brok gezelligheid zal verliezen…

Veel spelers zijn komend seizoen al ergens anders onderdak

Doordat Dikkelvenne geen licentie aanvraagt voor het nationale voetbal en verkiest om volgende seizoen terug in 4de provinciale te herbeginnen, zijn de spelers vrij. Verschillende van hen hebben reeds een nieuwe ploeg voor komend seizoen. Zo trekt Vic Seurynck, net zoals Per Godts en Nasseredine Mazouz naar FC Merelbeke. Jelle De Schryver kiest dan enigszins verrassend voor FC Eeklo en Preben De Man gaat naar FC Lebbeke. Remko De Backer en Céderic Deceuninck trekken naar FC Wetteren. Doelman Martijn Beernaert trekt naar FC Mandel United en verdediger Maxime De Smet naar KVV Zelzate. Ondanks de exodus, doet de ploeg het nog steeds meer dan uitstekend. Aan uitbollen wordt er bij KSC Dikkelvenne niet gedacht. De groep speelt enkel nog voor de premies en kiest niet voor competitievervalsing.

Spelersinfo:

Victor Van Meenen zit een gele schorsingsdag uit.

Het verleden:

Het wordt de 10de confrontatie tussen KSVO en KSC Dikkelvenne. KSVO won 4 confrontaties en verloor er 2. De laatste 3 wedstrijden eindigden telkens op een gelijkspel.

Seizoen 2019-2020:

KSC Dikkelvenne – KSVO: 0-1
Gilles Van Herreweghe scoorde als invaller kort voor het einde de winnende treffer.
KSVO - KSC Dikkelvenne: 2-1
Met 2 doelpunten in de 2de helft, boog Donovan Habbas de achterstand om in een Oudenaardse zege.

Seizoen 2021-2022:

KSVO - KSC Dikkelvenne: 0-3
Trainer Lieven Gevaert nam het roer over bij Dikkelvenne en debuteerde bij KSVO met een overtuigende zege.
KSC Dikkelvenne – KSVO: 0-2
Een fors vertimmerd KSVO maakte in de 2de helft het verschil met doelpunten van Lorenzo Heirwegh en Arne Lagache in blessuretijd.

Seizoen 2022-2023:

KSC Dikkelvenne – KSVO: 1-0
De ingevallen Jassim Mazouz scoorde in de 95ste minuut de enige treffer.
KSVO - KSC Dikkelvenne: 2-1
Demets zorgde vanop de stip voor de 1-0 voorsprong en in de 2de helft zorgde Jérôme Mézine voor de 2-1

Seizoen 2023-2024:

KSC Dikkelvenne – KSVO: 0-0
KSVO - KSC Dikkelvenne: 1-1
Lorenzo Heirwegh zorgde voor de 1-0

Seizoen 2024-2025

KSVO - KSC Dikkelvenne: 2-2 Nog voor het kwartier leek Dikkelvenne al op rozen te zitten na doelpunten van De Schryver en de Man, maar KSVO rechtte de rug en kwam net voor de koffie op 1-2 Matisse D’Hondt verzilverde een strafschop. Robin Van Wambeke scoorde al heel vlug in de 2de helft de gelijkmaker en in een bijzonder geanimeerd laatste halfuur vielen er veel kansen te noteren, maar geen doelpunten meer.
 



zondag 09/02 om 15u00

Olsa Brakel

V/S

K.S.V.O


09/02

15u00

Olsa Brakel

-

K.S.V.O

15/02

20u00

K.S.V.O.

-

Jong Essevee

23/02

15u00

SK Roeselare

-

K.S.V.O.

1

SK Roeselare

20

46

2

RC Harelbeke

20

41

3

KVV Zelzate

20

40

4

KSC Dikkelvenne

20

35

5

K.S.V.O

20

32

6

KVK Westhoek

20

31

7

Jong Essevee

20

29

7

KSV Oostkamp

20

29

9

KFC Sparta Petegem

19

25

9

Olsa Brakel

19

25

11

FC Lebbeke

20

22

12

KVC Westerlo B

20

21

13

KFC Voorde-Appelterre

19

18

13

FC Gullegem

20

18

13

KM Torhout

20

18

16

KRC Gent

19

12

1

Lorenzo Heirwegh

6

1

Guillaume Cnudde

6

3

Matisse D'hondt

5

4

Robin Van Wambeke

4

4

Victor Van Meenen

4

6

Brice Verkerken

3

7

Casper de Buysscher

2

8

Gilles Van Herreweghe

1

8

Robbe Vandenheede

1

8

Thimo Spileers

1

8

Rune Vandenborre

1